מוזמנים לבקר בגלריה שלנו ביבנה, פארן 1

פרגולות עץ – סוגים וחומרים

27/10/2015

פרגולות עץ הן הפרגולות המסורתיות המגיעות בדרך כלל בתצורה של קורות עץ עבות בגוון חום שוקולד, וגג רעפים אלכסוני המכסה את כל שטח הפרגולה. אף על פי שכיום ישנם דגמים רבים ומגוונים של פרגולות בעיצובים מודרניים, פרגולת העץ היא עדיין הפרגולה המועדפת על ידי רבים, ואפשר להניח שהסיבה לכך היא האווירה הכפרית והחמה שמשרה פרגולה זו על המקום בו היא מותקנת. כיום, פרגולות מגיעות במגוון רחב של סוגים וחומרים ולכל שילוב כזה של סוג וחומר יש השפעה על הפונקציונליות, העיצוב והאווירה שמספקת הפרגולה.

תצורות שונות של פרגולות עץ

בתוך הקטגוריה הפופולארית של פרגולות עץ, אפשר למצוא מספר דגמים המבוססים על סוגי עץ שונים, מידות שונות של קורות העץ, קירוי מחומרים שונים וכדומה. פרגולת העץ הנפוצה היא הפרגולה המבוססת כאמור על קורות עץ עבות וקירוי אלכסוני עשוי רעפים, בדרך כלל אדומות. בנוסף, ניתן להתקין פרגולות עץ המיוצרות מגזירי עץ דקים יותר איתם ניתן לייצר מגוון רחב של דוגמאות עיצוב בדפנות הפרגולה, וליצור מעין פרגולה סגורה חלקית במעין רשת של גזירי עץ המסודרים על פי עיצוב מוגדר מראש.
 

סוגים שונים של עץ – אלון, אורן, טיק

את הקונסטרוקציה או השלד של הפרגולה ניתן להזמין במספר סוגים של עץ לרבות עץ אלון, עץ טיק שנחשב לעץ עמיד מאוד אבל גם יקר מאוד, עץ אורן שנחשב לעץ זול מאוד וכדומה. הבחירה בין הסוגים השונים של עץ צריכה להתבסס לא רק על המחיר של כל אחד מהם, אלא גם ובעיקר על המרקם, הצבע והעמידות שלהם. עץ הטיק למשל נחשב לעץ עמיד מאוד וחזק מאוד, אך גם נטול גמישות ומגיע במחיר גבוה יחסית. עץ האורן מאופיין במרקם מרובה "עיניים", מה שיכול להיות אטרקטיבי עבור אנשים מסויימים, ופחות אטרקטיבי עבור אחרים.
 

קירוי הפרגולה – פלטות, יריעות ומשטחים אטומים

כמו כן, גם את קירוי הפרגולה אפשר להגדיר בצורה שונה, ולהשתמש ביריעת ברזנט המשמשת סוככים ופתרונות הצללה רבים, כיסוי של משטח פלסטי קשיח, כיסוי מתכתי עשוי בדרך כלל אלומיניום ואפילו קירוי זכוכית כהה המבוסס על משטח זכוכית כפולה, עמידה מאוד ובעלת רמה גבוהה של כהות לצורך הצללה. בכל מקרה, את התהליך של בחירת הפרגולה שלכם אתם רוצים לעבור בסיוע איש מקצוע שיבחן יחד איתכם את ההעדפות שלכם ואת המאפיינים הרלוונטיים של המקום בו אתם רוצים להציב את הפרגולה, יפרוש בפניכם את האפשרויות העומדות בפניכם, ובהתאם לכך יתן לכם את ההמלצות המתאימות.
 

הסתייעו באיש מקצוע

משטר הרוחות, תנאי האקלים, הטמפרטורה הממוצעת, מידת הלחות באזור וכדומה, כל אלה יכולים להשפיע מאוד על סוג העץ המתאים לכם, על החומר המתאים לקירוי הפרגולה וכדומה. איש מקצוע המתמחה בתחום זה יוכל לתת לכם את המענה הטוב ביותר לצרכיכם.

שתף עם חברים