מוזמנים לבקר בגלריה שלנו ביבנה, פארן 1

איך אתם אוהבים לשתות את הקפה שלכם?

26/10/2015

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה כיצד הטעם של הישראלי השתנה בכל הקשור לצריכת קפה, וכך גם התרבות סביבה. אם בעבר היינו מסתפקים בספל זכוכית עם קפה טורקי ליד הסיגריה והעיתון בסלון או במטבח, אזי שכיום כל הרעיון של צריכת קפה הופך להיות הרבה יותר מעניין, שלא נאמר מיוחד.

אנחנו יכולים לראות זאת בשני אופנים: ראשית, אנחנו קונים הרבה יותר מכונות קפה מסוגים שונים לבית (וכן גם למשרד כמובן) ובמקביל אנחנו גם יוצרים פינות קפה ייחודיות בבית בהן אנחנו מתיישבים לשתות את הקפה שלנו בניחותא ולא פעם אנחנו גם מארחים שם חברים ובני משפחה כשהם באים לשתות אצלנו קפה.
אנחנו נתייחס במאמר זה בעיקר לאופן השני בו בא לידי ביטוי השינוי בצריכת הקפה שלנו, אך נתחיל באזכור קצר של מכונות הקפה הבולטות שנכנסו לחיינו ולביתנו ועזרו ליצור תרבות של צריכת קפה מגוונת ומיוחדת יותר.

בין הדגמים המובילים של מכונות הקפה החדישות כיום אנחנו יכולים למצוא מגוון מכונות אספרסו אוטומטיות אשר עובדות על קפסולות שונות - מכונות אלו מאפשרות לייצר אספרסו קצר וארוך, עם ובלי חלב, בכוסיות קטנות שמתאימות לשתיית אספרסו. לצידן אפשר למצוא מכוניות קפה חצי אוטומטיות, מכונות קפה ידניות למי שאוהב להכין את הקפה שלו בצורה אמיתית וכן מכונות להכנת קפה פרקולטור ועוד. אנחנו יכולים למצוא גם מכונות משולבות שמכינות מספר סוגים של קפה.
 

2 קפה, 1 פינה

בהתאם למציאות שופעת הקפה בחיינו, מיוצרות כיום מגוון גדול של פינות קפה ייחודיות אשר יכולות להתאים הן לפנים הבית, למשל לסלון או למטבח והן למקומות פתוחים כמו מרפסת, חצר, גינה או גג. הכל תלוי במיקום בו אנחנו רוצים למקם את פינת הקפה שלנו.

לרוב נקנה פינה שתתאים לעיצוב של הבית וגודלו מחד ולמיקום בו אנחנו רוצים למקם אותה מאידך. כך נוכל לבחור בין פינות קפה מרופדות שמתאימות לפנים הבית לבין פינות מברזל או עץ שמתאימות יותר למקומות פתוחים מחוץ לבית.

פינת קפה סטנדרטית כוללת בדרך כלל 2 כיסאות או כורסאות ושולחן קטן עליו נוכל לשים את הקנקן והכוסות. נוכל ליהנות מדגמים בשלל ריפודים מצבעים ועיצובים שונים. את הריפודים ניתן להחליף ולתפור חדשים במקום או להוציא אותם ולשטוף במקרה שהם התלכלכו. זאת בהנחה ומדובר בריפודים חיצוניים ולא כאלה שמחוברים ישירות לכיסאות. במקרה כזה זו בעיה להפריד ביניהם ולנקות אותם באופן חיצוני. הריפודים עצמם מגיעים בסוגים שונים של בד, כולל עור, קטיפה, כותנה ועוד.

ההמלצה הרווחת היא לרכוש כורסאות שניתן להסיר מהן את הבד על מנת שיהיה ניתן לשטוף או לתפור אותו במידת הצורך. הכורסא עצמה יכולה להגיע בצבע לבן, שחור, חום או כל צבע אחר. במידה ומדובר בכורסת עץ אזי שניתן לצבוע אותה במידה ומעוניינים להחליף את הצבע שלה. 

מוזמנים להתרשם מקטלוג פינות הקפה המיוחד שלנו באתר.

שתף עם חברים