מוזמנים לבקר בגלריה שלנו ביבנה, פארן 1

עיצוב חדר ילדים - במה חשוב להתמקד?

21/7/2015

שמגיעה העת לעצב ולרהט את חדריהם של הילדים אנו נדרשים לבצע בחירות רבות - מפלטת הצבעים והסגנון דרך תאורה ועד ריהוט ומקומות איחסון.
הצורך בביצוע בחירות מרובות עבור חדר אחד ובזמן קצר עלול לגרום לבלבול ואף תסכול, לכן חשוב להיצמד למספר נקודות מנחות בעת השיטוט בין אתרי האינטרנט והחנויות השונות:

 
  • צבעים: אם בעבר היה נהוג לצבוע את הקירות בלבן אחיד היום ישנו מגוון כמעט בלתי נדלה של אופציות, מצבעים בהירים עד כהים, צביעה אחידה או קירות שונים בגוונים שונים ואף שילוב של טפטים או מדבקות. כלל עדיף לבחור גוון בסיסי בהיר היות וצבע כהה או חזק מאוד עלול להימאס עם הזמן, כמובן שניתן לשלב קיר אחד בצבע בולט או דוגמא מסוימת על קיר בהיר מה שייתן סגנון ייחודי ויצור עניין בחדר.
  • סגנון: חשוב לבחור בסגנון אחיד או מספר סגנונות המתכתבים זה עם זה על מנת שלא ליצור עומס בחדר אחד וגדוש ממילא וכמובן להתחשב בדעותיו והעדפותיו של הילד. כמו כן מומלץ לבחור סגנון שיתאים לילד מספר שנים קדימה ולא יימאס עם הזמן. 
  • תאורה: חדר חשוך אינו מזמין ואינו נוח לכן חשוב לעצב חדר בהיר ומואר שיאפשר לילדים להכין שיעור, לקרוא ולשחק מבלי לאמץ את הראייה. בכדי להשיג את מידת התאורה הרצויה חשוב לשלב חלונות שיכניסו אור טבעי עם גוף תאורה שיכול להוות גם פריט עיצובי.
  • סדר וארגון: הבלאגן הינו אחד המבקרים הקבועים והבלתי רצויים בחדר הילדים. פתרונות אחסון שונים כגון ארונות רחבים, שידות עם מגירות, סלסלאות, כוורות וכו' יאפשרו יצירת סביבה מאורגנת שיהיה קל לסדר אותה בעת הצורך מבלי 'לדחוף' אביזרים מיותרים למקומות שאינם שייכים אליהם כמו מתחת למיטת הילדים או מעל הארון.
  • ריהוט: בחירת הריהוט לחדר הילדים צריכה להתבסס קודם כל על ריהוט בטיחותי ועמיד לאורך זמן, לאחר מכן יש להתחשב בסגנון העיצוב ובפונקציונאליות כך שהילד יוכל להשתמש בריהוט גם לכשיגדל וצרכיו ישתנו. ריהוט איכותי לטווח ארוך אינו חייב להיות ריהוט יוקרתי שקנייה שלו 'קורעת את הכיס', חנויות רבות מציעות ריהוט עמיד מחומרי גלם איכותיים וחשוב מכך שאינם רעילים.
חדר הילדים הינו חלל קסום של אפשרויות שהילדים מבלים בו שעות ארוכות בכל יום ולכן עיצובו ונוחות השהייה בו משמעותיים ומשפיעים על ילדינו לטווח הארוך ולכן לסיכום נמליץ לבחור צבעים וסגנון שהולמים את גיל הילד מצד אחד אך יתאימו לו גם לשנים הבאות מאידך, לדאוג למקומות אחסון רבים לצעצועים וספרים ולקנות ריהוט נוח ואיכותי - ויותר חשוב מכל, לתת לילדים להביע את דעתם, בסופו של דבר הם אלו שיהנו מהחדר.

שתף עם חברים