מוזמנים לבקר בגלריה שלנו ביבנה, פארן 1

איך בוחרים מזרן לילדים?

9/7/2015

ילדינו הם הדבר החשוב ביותר בעולם ולכן אנו תמיד שואפים להעניק להם את הטוב ביותר -
אך מה לגבי המזרן?
איך אנחנו יודעים מה באמת טוב בשבילהם?
איך נדע שהמוכר הממולח לא "דחף" אותנו לרכוש מוצר שלא בהכרח מתאים לגב של ילדינו?

שינה טובה חשובה מאוד לילדים כיוון שבמהלך השינה מופק הורמון גדילה. מזרן שאינו מתאים לילד עלול לגרום לפגיעה חמורה בעמוד השדרה ובהתפתחות הטבעית של הגוף ולכן חשוב לבחור מזרן שיאפשר שינה נכונה אשר תמנע בעיות עתידיות בעמוד השדרה ויתרום ליציבה של ילדינו.
 

כאשר אנו בוחרים מזרן לילדינו אנו צריכים להתחשב בפרמטרים הבאים:

1.הרכב החומרים - מזרנים לילדים עשויים להיות מורכבים מחומרים שונים, מספוג ועד לטקס, חשוב לוודא שהחומרים המרכיבים את המזרן שאנו מעוניינים לרכוש הינם חומרים איכותיים שאין סכנה שיגרמו להתפתחות תגובה לאלרגית.

2.קשיחות - מזרנים לילדים צריכים להיות קשיחים יחסית על מנת לספק תמיכה מירבית לעמוד השדרה הגדל. מזרן רך מידי שוקע עם הזמן, אינו מספק תמיכה מתאימה לאזורי הכובד של הגוף ועלול לגרום לפגיעה בהתפתחות התקינה.

3.משקל ודחיסות - המזרנים השונים נבדלים זה מזה גם ברמת הדחיסות, הדחיסות יכולה להיות נמוכה (18-27 ק"ג למטר מעוקב) עד גבוהה (33-40 ק"ג למטר מעוקב). מזרני הילדים האיכותיים הינם מזרנים בעלי רמת דחיסות גבוהה יחסית.

4.גודל המיטה - מזרן גדול או קטן מידי למידות המיטה עלול להשפיע לרעה על איכות השינה ולכן חשוב לוודא שהמזרן מותאם למיטה באופן מלא.

5.עלות - מחירו של מזרן לילדים יכול לנוע בין כמה מאות שקלים לאלפים בודדים כאשר מחיר גבוה לא תמיד מעיד על איכות גבוהה, אך בד בבד לא מומלץ לקנות מזרן זול מידי שכן סביר להניח שהוא מורכב מחומרים שאינם איכותיים ועלול לפגוע בבריאות ושינה תקינה של הילד לאורך זמן.
 

סוגי מזרנים:


- מזרן פוליאוריטן (ספוג) כחול - המזרן הפופולארי ביותר לילדים. הספוג הכחול נחשב לספוג קשיח אך גמיש בו זמנית, איכותי, נעים לשכיבה, בעל צפיפות גבוהה ולכן עמיד מאוד לאורך זמן, בעל משקל ודחיסות גבוהים של 33 ק"ג למטר מעוקב.

- מזרן פוליאוריטן (ספוג) לבן - ספוג סטנדרטי, בעל משקל ודחיסות נמוכים יחסית של 18-27 ק"ג למטר מעוקב. בעל מידת קשיחות בינונית עד קשיחה שנוטה להתרכך עם הזמן.

- מזרן פוליאוריטן (ספוג) סגול - ספוג ייחודי בעל תכונות עיקריות שחופפות לתכונות הספוג הכחול אך הינו בעל מרקם רך ומפנק יותר. הוא נחשב יקר יחסית לספוגים אחרים בשל חומרי הגלם היוקרתיים המרכיבים אותו.

- מזרן SK - ספוג SK הינו הספוג האיכותי והדחוס ביותר מבין הספוגים, הוא קשה אך גמיש ונעים למגע, מתאים לייצור מזרנים אורתופדיים נוחים ובריאותיים המותאמים לסובלים מבעיות גב.

- מזרן ויסקו - ויסקו, הנקרא גם 'ספוג זיכרון', הינו חומר אלסטי דמוי ג'ל המשנה את צורתו כתלות בטמפרטורה ולכן נשאר קשיח בטמפרטורת החדר אך מתרכך בהשפעת חום הגוף כך שהוא מתאים את עצמו למבנה הגוף בעת השינה עליו.

- מזרן לטקס - הלטקס הינו חומר טבעי המופק מעץ הגומי, גמיש ודוחה אבק. הלטקס מהווה לרוב שכבת ריכוך, הוא מותאם לסובלים מאלרגיות, פצעי לחץ או שינויים בשלד כגון עקמת.
 

מגוון ומבחר מול איכות ובריאות

ככלל טווח האפשרויות בתחום מזרני הילדים הוא עצום, המגוון הענק של חומרים, צורות, צבעים, גדלים ואיכויות שונות מבלבלים מאוד ולכן בבחירת מזרן לילד יש להתמקד בדברים החשובים באמת - איכות השינה ובריאות הילד.

המזרן המהווה את הפתרון הטוב ביותר, הן מבחינת העלות והן מבחינת החומרים המרכיבים אותו, מידת הקשיחות, העמידות לאורך זמן, שינה איכותית ובריאות הילד הוא המזרן העשוי פוליאוריטן כחול שקשיחותו שומרת על מבנה עמוד שדרה יציב תוך התפתחות תקינה ללא יצירת עומס מיותר על חוליות הגב.

נשמח לסייע בכל שאלה נוספת, הן בתחום בחירת המזרנים המותאמים לילדים בפרט והן בתחומי חדרי הילדים וריהוט הבית בכלל.

 

שתף עם חברים