מוזמנים לבקר בגלריה שלנו ביבנה, פארן 1

ראטן טבעי או ראטן סינטטי?

1/7/2015

בשנים האחרונות הביקוש לריהוט גינה בעל מראה טבעי הולך וגובר ויחד איתו גם ההיצע הולך וגדל, אז כיצד נדע לבחור בצורה מושכלת ונכונה איזה דגמים בדיוק לרכוש?

ראטאן טבעי הוא גבעול הגדל ביערות שונים ברחבי העולם. לראטן מספר עצום של זנים בעלי אופי שונה זה מזה, האחד קשה והשני רך, השלישי עבה והאחר דק.

היתרון של הראטן הטבעי על פני כל חומר אחר הוא המראה הטבעי שאין שני לו אך מנגד עומדים החסרונות העצומים של הראטן הטבעי והם התחזוקה השוטפת והעמידות בשמש, ולכן כמענה לבעיות התחזוקה והעמידות של הראטן הטבעי, נוצר הראטן הסינטטי.

ראטן הסינטטי עשוי מחומר עמיד במיוחד הנקרא פוליאתילן - לחומר זה יתרונות רבים ההופכים אותו לכל כך מבוקש. הראטן הסינטטי הינו חומר עמיד מאוד בפני כל פגעי מזג האוויר, הוא אינו דוהה בשמש, אינו מתייבש, אינו נסדק/נשבר ואינו מתפורר. יחד עם זאת הוא גם עמיד מאוד בגשם, הוא אינו סופח מים ואינו מתרכך.

כעת לאחר שהשכלנו מעט אודות הראטן ניגש לאופן גיבוש ההחלטה בשטח -
כאשר אתם שוקלים לרכוש ריהוט חדש לגן מומלץ לבדוק מראש היטב את המרכיבים הבאים:

1. בידקו את המידה של המרפסת או השטח בגינה בו אתם מתכננים למקם את מערכת הישיבה החדשה.

2. בידקו מהו החומר ממנו עשוי הריהוט הקיים שלכם - האם הוא עשוי מראטן טבעי אשר יצריך מכם תחזוקה חודשית שוטפת? האם הוא עשוי מפלסטיק אשר עלול להיצרב בשמש או שהוא עשוי מראטן סינטטי?

3. וודאו כי הריפוד ממנו עשויות הכריות הינו בד רחיץ.

4. וודאו כי המילוי של הכריות דוחה מים ולא יצבור בתוכו מי גשמים אשר יהפכו לעובש ויגרמו ריח לא נעים.
 

5. המלצה ייחודית נוספת מאיתנו: גשו לחנות אשר מחזיקה חלק מהמוצרים שלה תחת שמש/גשם ישירים כך תוכלו לראות את ההשפעה האמיתית של תנאי מזג האוויר על המוצר ותוכלו לבחון את טיבו.


ולסיום הדבר החשוב מכל - ביחרו את הסט שהכי מוצא חן בעיניכם!
 

שתף עם חברים