מוזמנים לבקר בגלריה שלנו ביבנה, פארן 1

סגנונות עיצוב פופולאריים לחדרי השינה

6/7/2014

חדר שינה הוא מזמן כבר לא רק המקום שבו הולכים לישון בלילה. היום רבים מאיתנו מבלים בו את רוב הזמן הפנוי בבית במנוחה, שינה, קריאה, צפייה בטלוויזיה, כתיבה והכנת שיעורים ועוד. היות וחדר זה הוא החשוב ביותר בבית רבים מעדיפים להקפיד על עיצובו ולהשקיע בכך מחשבה ומשאבים רבים.

ישנם מספר סגנונות שונים שעל פי הם ניתן ליצור חדרי שינה מעוצבים להפליא - בין אם אלו עקרונות הפאנג שוואי, עיצוב בסגנון פרובאנס או העיצוב המינימליסטי המודרני. סגנונות עיצוב אילו הן מהנפוצים ביותר כיום ויש כאלו שאף יודעים לשלב בצורה נכונה וחכמה בין השלוש.

מה מאפיין בעצם כל סגנון?


על פי עקרונות הפאנג שוואי, יש לעצב את חדר השינה כך שתתאפשר זרימה טובה של אוויר בתוך החדר, להימנע מצורות חדות ומפינות ולהשוות לחדר מראה מעוגל ומרגיע. בחירת הריהוט תהיה תוך שימת דגש על צבעים נעימים ומרגיעים, רהיטים עגולים או בעלי פינות מעוגלות, שילוב של פריטי נוי כמו מזרקות ומובילים המפיקים צלילים מרגיעים. כמו כן בתורה זו ישנה חשיבות רבה לבחירת אמצעי התאורה בחדר תוך הקפדה על אורות רכים וקרובים לאור הטבעי והימנעות מאורות פלורוסנטיים חזקים.
 
סגנון הפרובאנס הוא סגנון עיצוב כפרי המבוסס על הדפסי הפרחים כאשר הצבעים השולטים הם לבן, ירקרק, וורדרד, שמנת  וזהב. הריהוט יכיל לרוב מיטות ושיטות בסגנון ווינטאג' אירופאי בעלי רגליים מקורזלות ומראה עתיק. התחושה הנוצרת מאופי עיצוב זה היא תחושה של רכות ורומנטיות נושנה שכיום משתמשים בה פעמים רבות לעיצוב של חדרי שינה לילדות ונערות.
 
העיצוב המינימליסטי הוא אותו סגנון אשר משתמשים בו פעמים רבות היום במקומות רבים, משרדי ובתים מגורים כאחד. עיצוב זה שואב השראה מן העיצוב התעשייתי ומציע למעשה קו נקי על גבול הגנרי של ריהוט. בעיצוב זה ישנו דגש על צורות גיאומטריות אחידות, לרוב גם סימטריות וריבועיות של רהיטים ואביזרי נוי. יש צמצום של פריטים קטנים ולרוב רהיטים אילו יגיעו בצבעים אחידים, חלקים, וללא פריטים קטנים אשר בולטים לתוך חלל החדר כמו ידיות או עיטורים מסויימים.  סגנון זה מתאים לעיצוב חדרי שינה עבור מי שאינו אוהב ריבוי פריטים אל מול העיניים ומעדיף קו נקי וחלק של עיצוב שמשרה אווירה קרירה ורגועה. פשוטה, אך גם מאוד מודרנית ושיקית.
 
ניתן כמובן לשלב בעיצוב אלמנטים מכל השלוש, אך חשוב לבחור מראש קו מרכזי מסוים וללכת על פיו על מנת שלא ליצור עומס חזותי מיותר. 

שתף עם חברים