מוזמנים לבקר בגלריה שלנו ביבנה, פארן 1

לעצב את הבית מחדש ולהישאר בחיים

23/3/2014

אז החלטתם שאתם רוצים בשעה טובה לעצב את הבית - מאיפה כדאי בדיוק להתחיל?

איך לבחור צבעים?
איך נבחר ריהוט מתאים?
איפה כדאי לפזר פריטי נוי שיכניסו צבע ועניין?
האם נלך על סגנון כפרי או מודרני?
או שעדיף עיצוב המתבסס על טהרת העץ וחומרי הגלם הטבעיים כמיטב המסורת הטוסקנית?
 
אחרי כל כך הרבה שאלות הראש שלכם בטח מתחיל להסתחרר ואתם חושבים שאולי עדיף כבר ללכת על המעצבת ההיא שהשכנה סיפרה לכם עליה, להיפרד מכמה אלפי שקלים ולחסוך את העבודה הקשה.
אבל זאת לא חייבת להיות האופציה היחידה, והעבודה אמנם קשה אך בהחלט משתלמת - בואו נתחיל לעשות קצת סדר בבלגן.
 

רעיונות מקוריים והשראה ייחודית

 
כמו כל דבר טוב, עיצוב הבית מתחיל ברעיון ובהשראה. קחו לכם שבוע שבמהלכו תשוטטו באתרי עיצוב שונים באינטרנט, תבקרו אצל כמה חנויות רהיטים מומלצות באזורכם, תסתכלו על רהיטים מיוחדים, סלונים שונים, חדרי שינה מעוצבים ופריטים מעניינים וכך תיחשפו לרעיונות עיצוב מקוריים וחדישים. מומלץ לרכוש מספר מגזינים העוסקים בעיצוב פנים, ולפחות לדפדף בהם כדי לקבל עוד רעיונות ומושג כללי לגבי הפרוייקט שאליו אתם נכנסים.

במהלך התקופה הזאת נסו כמה שיותר להיות מודעים לסגנונות שונים, למשחקים מעניינים עם צבעים ולטכניקות שימושיות לצורך יצירת עיצוב שהוא גם יפה וגם פונקציונלי. רצוי גם להתחיל ליצור רשימה של דברים שאהבתם, בין אם אלו סגנונות או מוצרים, כדי שתוכלו להגיע אליהם בקלות כשנגיע לשלבים הפרקטיים יותר.
 

שלבי התכנון החשובים

 
לאחר ההשראה והרעיון הראשוני מגיע שלב התכנון:
 
1. הדבר הראשון שתרצו לעשות הוא לקבוע תקציב - אמנם הרעיונות גדולים, המוטיבציה בשמיים ויש לנו חזון לעיצוב מרהיב ועוצר נשימה שטרם נראה כמוהו - אך במציאות לרובנו אין כיס כל כך עמוק שיוכל לממן כל פריט ופריט בחזון שלנו, ולכן כדאי לעשות תיאום ציפיות עם עצמו ולהבין באיזה תקציב אנחנו כן יכולים לעמוד. חשוב מאוד לא לשכוח להשאיר בתקציב מרווח כלשהו לאירועים בלתי צפויים, כי אם יש דבר אחד שאפשר לצפות בוודאות והוא שהם יקרו.  
 
2. דבר חשוב נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא שהעבודה על עיצוב ביתכם עלולה לקחת לא מעט זמן, מספר חודשים במקרה הטוב, ולכן לא כדאי לנסות ולשנות את הכל בבת אחת, אחרת הבית שלכם יראה כאילו עבר בו סופת טורנדו. חלקו את הבית לחללים, ודרגו אותם מהחשוב – בדרך כלל המקומות בהם עוברים הכי הרבה אנשים, הסלון הביתי והמטבח למשל, אל החללים הפחות "מתויירים", ועצבו כל פעם חלל אחר, כך שבסוף תיווצר תמונה שלמה ומושלמת.
 
3. כעת ניתן לגשת לחלק המעשי ביותר בו אתם יכולים לשרטט את החדרים השונים. לא חייבים להיות מהנדסים יותר מידי מוכשרים, פשוט לקבל את המושג הכללי ולדעת מה המידות בכל חדר. מפה תתפרעו כמה שיותר עם הדמיון, רק אל תשכחו את הסגנון שבחרתם ואת התקציב שנקבע. ניתן להחליט על האווירה הכללית של החדר, והצבעים שיאפיינו אותו, ומשם לבחור את הפרטים השונים שתשימו בו, וניתן לבחור מספר רהיטי מפתח, ומהם להתקדם לצבעים ולאווירה, הכל בהתאם למה שנוח לכם.

כעת יש תוכנית, הכל מוכן, ונשאר לכם פשוט להתחיל להוציא לפועל. זכרו כי עם מעט רצון והתמדה, תוכלו לבנות ולעצב את בית חלומותיכם גם בלי לבזבז אלפי שקלים על אנשי מקצוע יקרים.

שתף עם חברים